Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Succesvolle Studietrip over Slibbeheer voor WUC-team, Botswana

Waterzuivering 06 december 2024

Van 2 tot 5 december organiseerde Wateropleidingen een studiereis voor zeven medewerkers van de Water Utilities Corporation (WUC) uit Botswana. Het programma stond in het teken van het verbeteren van slibbeheer in de diverse zuiveringsinstallaties in Botswana. De deelnemers gingen naar huis met nieuwe inzichten en praktische tools om slibprocessen te optimaliseren.

Leren van experts

De studietrip begon bij Wateropleidingen in Nieuwegein met een introductiesessie door Jörgen Verschoor van Waterschap Vallei & Veluwe en Bonny Everaars van Wateropleidingen. Zij gaven een overzicht van slibbehandelingsprocessen in Nederland en Botswana en moedigden de deelnemers aan om lokale voorbeelden te delen. Onderwerpen zoals slibindikking en -vergisting kwamen uitgebreid aan bod, met praktische adviezen om de operationele efficiëntie te verbeteren.

De tweede dag stond in het teken van wet- en regelgeving en geavanceerde technieken zoals slibontwatering. Experts zoals Eddie Koornneef van Royal HaskoningDHV deelden kennis die specifiek was afgestemd op de uitdagingen van WUC.

Veldbezoeken

Op 4 december bezochten de deelnemers toonaangevende faciliteiten, te beginnen met de RWZI in Apeldoorn. Hier kregen ze een demonstratie van de diverse slibbehandelingsprocessen bij een operationele installatie. Later die dag ontdekten ze bij GMB Zutphen innovatieve manieren om slib te composteren en duurzaam te hergebruiken.

Van theorie naar praktijk

Tijdens het programma werkten de deelnemers aan opdrachten om de opgedane kennis direct toe te passen op praktijkvoorbeelden. Op de laatste dag presenteerden ze hun strategieën voor het verbeteren van slibbeheer in Botswana. Deze sessie leidde tot levendige discussies over hoe de verschillende technieken lokaal geïmplementeerd kunnen worden.

Positieve feedback

De feedback van het WUC-team was zeer positief. Deelnemers waardeerden de mix van theoretische inzichten, praktische voorbeelden en interactieve sessies. “Een van de meest waardevolle aspecten van de cursus is hoe theorie en praktijk op elkaar worden afgestemd, en ik heb de inzichten van de industrie-experts echt gewaardeerd,” deelde een deelnemer. De deelnemers gaven de cursus een geweldig eindcijfer van 9,9!

Meer informatie over dit artikel?

Foto van een medewerker van Wateropleidingen.

Bram Ooms

Bram.ooms@wateropleidingen.nl 030 60 69 422

Blijf je graag op de hoogte van ons nieuws?

Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief

Aanmelden