Opleiding

Legionellapreventie in leidingwaterinstallaties



Cursus overzicht
Locatie Start Eind Prijs
UTRECHT 27-09-2023 11-10-2023 1.670,00 Direct inschrijven

Doel

Eigenaren van een collectieve leidingwaterinstallatie hebben de zorgplicht voor betrouwbaar leidingwater. Voor eigenaren van prioritaire instellingen geldt onder andere dat er een risicoanalyse en een beheersplan moet worden opgesteld door een volgens de BRL 6010 gecertificeerd bedrijf.

Deze opleiding behandelt het onderwerp legionella en de wetgeving op het gebied van legionellapreventie. Je leert risicovolle situaties in een installatie herkennen, beoordelen en beheersen volgens geldende voorschriften. De opleiding besteedt uitgebreid aandacht aan waar prioritaire en niet prioritaire bedrijven of instellingen aan moeten voldoen. Je leert wat een risicoanalyse is, wat risicofactoren zijn en wat een beheersplan moet inhouden. Deze opleiding biedt een goede voorbereiding op het BRL 6010 examen voor legionella preventie adviseurs.

Inhoud

In de opleiding komen de volgende onderwerpen aan bod:

  • eigenschappen van legionella en risicofactoren voor groei;
  • monsterneming voor onderzoek naar Legionellabacteriën;
  • wet- en regelgeving legionellapreventie;
  • invulling regelgeving;
  • traditionele en alternatieve technieken voor legionellapreventie;
  • invulling van de zorgplicht volgens ISSO-publicatie 55.2;
  • de bouwstenen van een beheersplan en de inpassing in de organisatie.

Vorm

De docent licht de theorie toe met aansprekende praktijkvoorbeelden. Je voert opdrachten zelfstandig of in groepsverband uit. In de lessen is er ruimte voor het inbrengen van eigen praktijksituaties. Op de laatste lesdag sluit je de opleiding af met een multiple choice tentamen.

Bijzonderheden

Deze opleiding is onderdeel van het opleidingstraject Deskundige veilige leidingwaterinstallaties.

Incompany

Je kunt deze opleiding binnen je bedrijf organiseren. De inhoud stemmen we af op de wensen van jouw organisatie en medewerkers. Dit bevordert in grote mate het rendement van een opleiding. Wil je deze opleiding incompany organiseren? Vraag dit dan aan via dit formulier.


Doelgroep

Eigenaren, beheerders en installateurs van collectieve leidingwaterinstallaties of industriële watersystemen

Instapniveau

mbo/hbo

Variant

Dag opleiding

Zelfstudie

5 uur per bijeenkomst

Duur

3 bijeenkomsten

Maximaal aantal deelnemers

20

Coordinator

Examen

Je sluit de opleiding af met een multiple choice examen op de laatste lesdag.


Cursus overzicht
Locatie Start Eind Prijs
UTRECHT 27-09-2023 11-10-2023 1.670,00 Direct inschrijven

Neem een optie

Wil je alvast een plaats voor deze opleiding reserveren? Neem dan hier een optie om deel te nemen.

csl_bert_bekkers_960x600

'Wij geven inzicht, met praktische voorbeelden, in de manier waarop je naar een installatie moet kijken.'

Bert Bekkers
Inspecteur Kwaliteitsbewaking (Brabant Water)

"De besproken punten sluiten goed aan op de praktijk. Er wordt diep ingegaan op actuele discussiepunten. De uitleg van diverse beheersmaatregelen en het inzicht dat veel dingen makkelijker kunnen worden uitgevoerd vind ik sterke punten van de opleiding."