Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Instapniveau

Divers

Tijdsduur

1 dag

Variant

Dagcursus

Max aantal deelnemers

16

Zelfstudie

1 uur per bijeenkomst

Examen

Nee

Dit ga je leren

Misschien merk jij het ook op je werk: regelmatig gaan collega’s met pensioen. Want ja, de watersector vergrijst. Met het afscheid nemen van ervaren krachten wordt het borgen van kennis en vaardigheden een uitdaging. Tegelijkertijd heeft de sector moeite om jonge medewerkers vast te houden. De nieuwe generatie heeft behoefte aan verbinding, begeleiding en duiding. Hoe zorgen we voor de juiste balans?

In de cursus Ecosysteem van de Werkvloer leren rijp en groen elkaars kwaliteiten en talenten kennen. We trekken verrassende paralellen naar het dierenrijk en tillen daarmee de samenwerking tussen jong en ‘niet-meer-zo-jong’ naar een hoger niveau.

Ontdek hoe de verbinding tot stand komt. Want het gaat meestal niet vanzelf. Dit kan te maken hebben met tijdgebrek, verschillende behoeftes in de samenwerking en vooroordelen. Vaak denken ervaren krachten dat die ogenschijnlijk zelfverzekerde jongelingen zich wel redden, terwijl die hun drukke collega’s juist niet lastig durven te vallen. Deze cursus geeft de kennis en vaardigheden om te werken aan een robuuster ecosysteem bij jou op de werkvloer.

De volgende onderwerpen komen aan bod: 

  • inventariseren urgentie en verwachtingen
  • biomimicry: samenwerking in de natuur
  • persoonlijke kwaliteiten
  • op zoek naar verbinding tussen jong en ervaren
  • handvatten voor jonge en ervaren medewerkers
  • samenwerkingsafspraken

Na afloop van deze cursus heb je de volgende kennis & vaardigheden: 

  • vertellen over eigen behoeften in de werkomgeving en behoeften herkennen bij anderen
  • benoemen van eigen kwaliteiten en kwaliteiten herkennen bij anderen
  • herkennen van samenwerkingsmechanismen
  • voorbeelden geven van tools voor het voeren een verbindend gesprek over behoeften, drijfveren en kwaliteiten
  • formuleren van een samenwerkingsafspraak om beter invulling te geven aan elkaars behoeften, drijfveren en kwaliteiten

Twee personen aan een tafel in gesprek met op tafel een groot wit vel waar op geschreven wordt.

 

Programma

Wateropleidingen heeft met zorg een afwisselend programma voor jou samengesteld. De cursus Ecosysteem van de Werkvloer bestaat uit 1 fysieke bijeenkomst gedurende een hele dag.
Benieuwd naar de exacte data van deze cursus? Drie weken voor aanvang ontvang je per e-mail toegang tot onze portal, waar je deze informatie vindt.

Lestijden

Fysieke bijeenkomst (inclusief lunch): 09.30-16.30 uur.

Inhoud

In de ochtend kijken we eerst naar de huidige samenwerking tussen jong en ervaren. We gaan dieper in op de kwaliteiten die nodig zijn voor een goede samenwerking en staan stil bij de eigen kwaliteiten. We leggen hierbij steeds de link met het dierenrijk. In de middag oefenen we met gesprekken hoe de samenwerking versterkt kan worden. Tot slot maken de deelnemers concrete samenwerkingsafspraken.

Eigen inbreng

Bij Wateropleidingen draait alles om kennis én praktijk. Daarom verwachten we dat iedere deelnemer de eigen werkpraktijk naar de cursus meebrengt. Tegen welke vraagstukken loop jij aan? En welke ervaringen kun jij delen zodat anderen ervan kunnen leren?

Tijdsinvestering

De cursus duurt 1 lesdag. Voorafgaand maak je een opdracht, waarin je onder andere jouw kijk op samenwerking weergeeft. Je tijdsinvestering hiervoor is ongeveer 1 uur.

Lesmateriaal

Het lesmateriaal is een werkboek, welke op de lesdag wordt uitgereikt. Tijdens de lesdag werk je in het werkboek en maak je zo je eigen lesmateriaal.

Voor wie

De cursus Ecosysteem van de Werkvloer is bedoeld voor jonge én ervaren medewerkers binnen dezelfde organisatie.

Samen leren

De groep bestaat uit maximaal 16 collega’s, die ervaren of juist net gestart zijn in hun functie. Er is voldoende ruimte voor het inbrengen van praktijkvoorbeelden en reflectie, maar we gaan vooral actief aan de slag. Zo maken we er met elkaar een leuke, interactieve en vooral inspirerende dag van.

Instapniveau

Iedereen is welkom, als je maar jong of juist ervaren bent in de organisatie.

Intake

Als intake voer je een voorbereidende opdracht uit, waarin je onder andere jouw kijk op samenwerking weergeeft.

Bijzonderheden

De cursus Ecosysteem van de Werkvloer verzorgen we alleen incompany en met een lesgroep die bestaat uit een gelijke verdeling jonge en ervaren collega’s.

Deze cursus is ontwikkeld in samenwerking met JONG Waterbeheer (Stowa).

Meer informatie?

Nicole Mol

Nicole.mol@wateropleidingen.nl 030 60 69 411

Kun je niet vinden wat je zoekt?

Het team van Wateropleidingen staat voor je klaar om je te helpen met jouw vraag! Je kan ons bellen via 030 606 94 00, een berichtje sturen naar klantenservice@wateropleidingen.nl of ons contactformulier invullen.

groep personen voor een water achtergrond